دسته بندی


صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدیدمدیر و همکاران دفتر تحقیقات از کارخانه نوآوری آزادی

به همت دفتر تحقیقات شرکت توزیع برق تهران و در راستای هم افزایی علمی و پژوهشی باموسسات تحقیقاتی طی برنامه ای با حضور مدیر، روسای گروه ها و کارشناسان دفتر تحقیقات از فعالیت های کارخانه نوآوری آزادی بازدید شد.
در این بازدید ضمن آشنایی با مهمترین اهداف ، ماموریت ها و معرفی ساختار کارخانه،از تعدادی از سالن های استارتاپی در حوزه‌های تخصصی بازدید شد.
کارخانه نوآوری آزادی به عنوان اولین شعبه پارک فناوری پردیس در مساحت 18هزار و 500 متر مربع در غرب تهران ایجاد شده و برای حدود ۳ هزار و 500 نفر از جوانان تحصیلکرده و دانشگاهی کشور در این مجموعه ایجاد اشتغال شده است.
به گزارش دفتر تحقیقات این کارخانه محل تجمع شرکتهای نوپا یا همان استارتاپ ها هستند و خدمات مورد نیاز و مرتبط با آنها نیز بصورت متمرکز در کنار آنها فراهم می‌شود و راهکارهای جدید برای حل مسائل موجود ارائه شود. این کارخانه از 10 سوله و یک بخش مرکزی تحت عنوان ساختمان U تشکیل شده است و سوله‌های ۱۰گانه این کارخانه در زمینه‌های گوناگون از جمله گردشگری و توریسم، معماری و زندگی شهری، نانو داروها، هوش مصنوعی(اینترنت اشیا)، بیوتیک، نوآوری بیمه‌ای و مالی، تولید محتوا و سلامت الکترونیک در آنها فعالیت می‌شود.
گفتنی است این سالن ها توسط شرکت‌های خصوصی تبدیل به یک شتابدهنده یا مرکز نوآوری شده که این امر فرصت مناسبی برای تیم‌های استارت‌آپی است تا بتوانند از امکانات این شتاب دهنده‌ها و مراکز نوآوری استفاده کنند.
مهندس فیروزی،معاون کارخانه نوآوری آزادی در جریان بازدید از کارخانه اظهار داشت:پارک فناوری پردیس از ابتدای تاسیس تاکنون همواره در پی تکمیل سبد پذیرش خود بوده و سعی داشته طیف کاملی از بازیگران اقتصاد دانش بنیان از استارتاپها تا شرکتهای فناور توانمند در حوزه‌های (Hi-tech ) را مورد حمایت قرار دهد و در راستای تقویت و توسعه تکنولوژی و همچنین بازار کمک نماید.
وی افزود: با توجه به تقاضای مجموعه‌های مختلف برای ایجاد شعب خود در تهران و خلائی که در این خصوص برای اکوسیستم استارتاپی در محل خود پارک وجود داشت؛ تصمیم گرفته شد که حمایت از استارتاپها و شتابدهنده‌های کسب و کار و نوآوری را به دلیل ملاحظاتی که دارند در محل فضاهای متمرکزی در شهر تهران و تحت عنوان شعب پارک انجام دهد.
به گفته وی از جمله نیازهای این حوزه نزدیکی به دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌باشد که با نزدیکی این نقاط تجمع به شبکه دانشگاهی، می‌توان آن را مرتفع نمود.
وی خاطرنشان کرد: مطالعات مکان یابی و مقدماتی ایجاد کارخانه نوآوری آزادی هم با مشارکت پارک با یکی از شرکتهای عضو پارک از سه سال پیش شروع شد و مجموعه‌ای که امسال بصورت رسمی فعال شده، حاصل تلاش و همکاری دولت و بخش خصوصی می‌باشد که در آینده بسیار نزدیک به صورت کامل به ثمر خواهد نشست.


١٤:٣٠ - دوشنبه ٤ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٩٩٨    /    تعداد نمایش : ١٥٧خروج
سال