صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید علمی – فرهنگی همکاران شرکت از مجموعه سد لار

به همت دفتر تحقیقات و بسیج مهندسین و متخصصین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ نخستین بازدید علمی و فرهنگی در سال 97 از سد خاکی لار انجام شد.
به گزارش دفتر تحقیقات در این برنامه علمی که صبح روز دوشنبه، بیست و هشتم خرداد ماه و با حضور پرشور بیش از 60 تن از همکاران شرکت در سطح مناطق، معاونت های هماهنگی و نظارت و ستاد راهبردی انجام شد؛از تاسیسات زیر بنایی و سد خاکی لار بازدید شد.
بر اساس این گزارش سد لار یکی از سدهای خاکی تأمین‌کننده آب آشامیدنی حوالی تهران و تأمین‌کننده آب مورد نیاز آبیاری‌های کشاورزی منطقه می‌باشد. این سد در ۷۵ کیلومتری شمال شرق تهران و در ۱۰۰ کیلومتری شهر آمل قرار دارد. گفتنی است مطالعات احداث این سد از سال ۱۳۳۰ آغاز و در نهایت در سال ۱۳۶۱ به بهره برداری رسیده است.
یادآور می شود این سد بالغ بر ۶۷۵ کیلومتر مربع مساحت دارد و متوسط جریان آب سالانه آن ۴۸۱ میلیون متر مکعب است گفتنی است بر روی این سد نیروگاهی وجود ندارد و از این سد برای انتقال آب به نیروگاه کلان و سد لتیان، به منظور استفاده در نیروگاه‌های منطقه برای تولید متوسط سالانه ۱۵۰ هزار مگاوات ساعت انرژی برق-آبی نیز استفاده می‌شود.


١٥:٤١ - دوشنبه ١١ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٥٩١    /    تعداد نمایش : ١٢٦خروج