صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی طرح های پژوهشی در هفتاد و دومین نشست کمیته عالی تحقیقات

هفتاد ودومین و آخرین نشست کمیته عالی تحقیقات روز دوشنبه، چهاردهم بهمن ماه 1398 با بررسی پیشنهاد پروژه مطالعه مولفه های بار و تعیین ضریب بار گروه های مختلف مشترکین و همچنین بررسی پروژه طراحی و پیاده سازی نرم افزار پیش بینی بار روزانه شبکه جهت بازار برق برگزار شد.
در این نشست که با حضور مهندس بهرامی، معاون برنامه ریزی،دکتر نثاری مقدم،مدیردفتر تحقیقات و سایر اعضای کمیته عالی تحقیقات برپا شد؛ضمن ارایه گزارشی از سوی محققان پروژه مولفه های بار مقرر شد در خصوص تعریف مجدد چارچوب، فرضیات و ورودی و خروجی های مساله بازنگری شود و روش دستیابی به مولفه های بار و مصرف با استفاده از داده های ورودی مشخص شود.
همچنین مصوب شد نسبت به داده های ورودی مورد استفاده در این طرح پژوهشی و روش احصای آن نیز شفاف سازی شود و داده های بار شبکه بازه زمانی بیشتری ( کل سال و به ویژه فصل تابستان ) را پوشش دهد.
در ادامه این جلسه اعضای کمیته تحقیقات در خصوص پیشنهاد پروژه نرم افزار پیش بینی بار روزانه نیز تاکید داشتند با توجه به دقت نرم افزار و قیمت پیشنهادی؛ شرح خدمات قرارداد پژوهشی با محوریت پژوهشگاه نیرو و به منطور تجمیع راهکارهای موجود در حوزه پیش بینی بار از سوی دفتر بازار برق تهیه شود و در جلسه بعدی کمیته تحقیقات مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
در پایان این نشست مهندس بهرامی،معاون برنامه ریزی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات یک ساله اعضای کمیته تحقیقات استفاده از تجارب اساتید و نتایج حاصل از پیشنهاد های تحقیقاتی و پژوهش های علمی را لازمه رشد و توسعه دانش و هم افزایی علمی در حوزه های مختلف کاری شرکت عنوان کرد و بر تعامل گسترده و حمایت از مراکز پژوهشی تاکید کرد.


١٢:١٢ - چهارشنبه ٦ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ١٠٦٢    /    تعداد نمایش : ١٧٥خروج
سال