صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

حضور توزیع برق تهران در جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق

همزمان با بزرگداشت هفته پژوهش، طی مراسمی با حضور وزیر نیرو جشنواره پژوهش و فناوری صنعت آب و برق در محل سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
در این جشنواره که روز یکشنبه ، بیست و چهارم آذر ماه با حضور دکتراردکانیان ، مقامات عالی رتبه صنعت آب و برق، جمعی از اساتید، صاحب نظران، محققان ، پژوهشگران و همچنین شرکت های مدیریت منابع آب، مدیریت تولید و توزیع برق کشور و همچنین مدیر، کارکنان و اعضای کمیته عالی تحقیقات شرکت توزیع برق تهران همراه بود؛ضمن ارائه گزارش های جشنواره پژوهش و فناوری سال 98 صنعت آب و برق و اولین جشنواره نوآوری بانوان و همچنین تجلیل از طرح های برتر پژوهشی صنعت آب و برق، از فناوری‌ های حاصل از پژوهش در صنعت برق و نمایشگاه جانبی دستاوردهای پژوهشی رونمایی شد.
دکتر اردکانیان در این جشنواره با تاکید بر مدیریت مصرف به عنوان یک ضرورت برای ارتقای تاب‌آوری کشور، خواستار ورود پژوهشگران به عرصه مدیریت مصرف شد و افزود: با توجه به اهمیت این موضوع لازم است پژوهشگران در خصوص ایجاد کشوری تاب‌آورتر،به پژوهش بپردازند.
وزیر نیرو یادآور شد:در تابستان امسال با اندک تغییراتی در زمینه مدیریت مصرف برق توانسته‌ایم شاهد تاثیرات بزرگی در زمینه صادرات، تولید و صرفه‌جویی در مصرف انرژی باشیم؛ بر همین اساس این روش‌ها توسعه یافته و نهادینه خواهد شد.
وی اضافه کرد:بر همین اساس پیشنهاد می‌کنم تمامی پژوهشگران و همکاران وزارت نیرو، دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و سایر دستگاه‌های همکار همانند وزارتخانه‌های صمت و نفت که در حوزه‌های مشترک مشغول تحقیق و پژوهش هستند به این موضوع توجه جدی داشته باشند.
در این جشنواره ضمن معرفی آخرین دستاوردهای صنعت آب و برق از جمله پروژه های خاتمه یافته شرکت توزیع برق تهران بزرگ؛در قالب نشست های تخصصی و پنل های جداگانه به محورهای برنامه ریزی کلان تحقیقات صنعت برق،نشست تجارب موفق بانوان در صنعت آب و برق،استارتاپ های حوزه آب و انرژی پرداخته شد.


١٢:١٩ - دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ١٠١٣    /    تعداد نمایش : ٢٠٦خروج
سال